Mano vaikų skaitymo patirtis

18289828_1920483311562780_380368275_o

Turiu du vaikus ir dvi visiškai skirtingas skaitymo patirtis. Abiems vaikams su vyru visą jų gyvenimą skaitėme knygas vakarais, tebeskaitome ir dabar. Kai gimė pirmoji dukra, aš – uoli ir entuziastinga nepervargusi mamytė – jai skaitydavau eiliuotus tekstus dar visai kūdikėliui. Migdau ir skaitau. Dabar tokia mano veikla man kelia juoką, tačiau dukra išaugo į pačią nerealiausią svajonių skaitytoją. Kas paneigs, kad tas skaitymas nepadėjo?

Pati skaitau daug, vyras – mažiau (kalbu apie grožinius tekstus). Kaip minėjau, vyresnėlė, kuriai dabar aštuoneri, skaito entuziastingai ir daug. Skaityti pradėjo ketverių. Be skaitymo ji dar labai mėgsta saldainius ir vienąkart man pasakė – man knyga kaip saldainis. Toks vaiko sakinys mane nuskraidino į kosmosą. Sau užsidėjau šimtą pliusų ir pati save gyriau – taip, aš viską dariau teisingai, taip, vaikas matė puikų pavyzdį, visiems reikėtų taip daryti ir pan. Tačiau…

Yra ir kita medalio pusė – mūsų jaunėlis Motiejus. Jam šešeri. Laisvai jis dar neskaito. Po truputį atsiriša, bet lengva dar tikrai nėra. Skaito atskirus žodžius, trumpus sakinukus ir tuo labai džiaugiasi. Kai jam reikėdavo kažką perskaityti, jis visada šalia turėjo sesę, kuri mielai jam pagelbėdavo.

Abiems vaikams skaitėme lygiai tiek pat. Pavyzdį matė tą patį. Aplinka – ta pati. Namuose knygų tiek pat, į biblioteką dažniausiai eidavome kartu. Rezultatai – skirtingi. Arba tiesiog – jie kitokie, nes ir vaikai kitokie. Tiesa, knygas Motiejus mėgsta. Manau, kai „atsiriš“, irgi skaitys.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s