Daugiau polėkio skaitant

Skaityti vaikui – geriausia investicija. Tačiau skaitant ar perskaičius, reikėtų nepamiršti ir dar kelių svarbių dalykų – refleksijos ir žaidimų.

Būtinai kalbėkitės su vaiku apie tai, ką perskaitėte. Kas jam įdomu, pažįstama, kas nauja, vertinga, ko galima išmokti, sužinoti, kaip jis elgtųsi panašiomis aplinkybėmis ir pan. Pats tekstas padiktuos galimas temas ir klausimus.

Visi nori skaityti gerą, vertingą literatūrą, tačiau kartais visiems į rankas pakliūva ir ne pačių geriausių skaitinių. Ir tai yra puiki proga kalbėti su vaiku, kodėl jums ši knyga/tekstas atrodo prasto skonio, silpnas, neskaitytinas, neverstas sugaišto laiko. Ar gyvenime pakliūname į analogiškas situacijas? Taip ne tik kalbėsite apie literatūrą, bet ir pažinsite savo atžalą, tad nauda dviguba.

Ir – pažaiskite su tekstu. Pabandykite su vaiku paeksperimentuoti. Jeigu jis būtų šios knygos autorius, kaip ją pavadintų? Ar pakeistų veikėjų vardus? Gal norėtų pakeisti kokius nors įvykius, kaip? O ar norėtų pakeisti teksto pabaigą? Iš pradžių vaikas atsakinės galbūt trumpai, nedrąsiai, bet po kelių bandymų, jis ims drąsiau ir laisviau fantazuoti. Drąsos ir laisvės jums ir jūsų vaikams šįkart 🙂

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s