Rikiuojamės pagal abėcėlę

RIKIUOJAME PAGAL ABC

Labai smagus ir lietuvių abėcėlės eiliškumo mokantis žaidimas. Žinoma, scenarijų gali būti visokiausių. Gali būti ir labai smagu, gali būti ir ašarų. Bet čia turbūt apie visus žaidimus tą galima pasakyti.

Vaikų grupė turi išsirikiuoti į eilę pagal lietuvių kalbos raidžių eiliškumą, remdamiesi savo vardais. Pirmiausia stoja vaikai iš A raidės, vėliau – B ir pan. Įdomiausia būna, kai vaikų vardai prasideda iš tos pačios raidės. Iš karto nesiūlykite problemos sprendimo, leiskite vaikams paties jo paieškoti. Vieni ras, kitiems reikės pasakyti, kad remtųsi tolesnėmis raidėmis tokiu pat – pirmumo – principu.

Šiame žaidime greitai išryškėja lyderiai, kurie perima žaidimo vairą į rankas, tačiau reikia tvirto moderatoriaus, kad galėtų įsikišti, jeigu kiltų nesklandumų. Galima grupę perskirti į dvi dalis, kad jos tarpusavyje varžytųsi, tada reikės ne tik teisingai atlikti užduotį, bet ir skubėti. Geriausia, jeigu iš pradžių visi pabando sužasiti kartu, o vėliau galima ir rungtyniauti.

Nebūkime naivūs ir iš anksto pasirūpinkime, kad vaikai priešaky turėtų abėcėlę, nes kitu atveju bus daugiau ašarų nei smagumo. Ir žiūrėdami, tikrindamiesi jie kuo puikiausiai mokysis.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s