Aktyvinam žodyną – žaidimas „Dovanoju tau“

spaudzia ranka

Žaidimas „Dovanoju tau“ tinka veiklos, pamokos pradžiai, o galbūt ir žaismingai, nuotaikingai veiklos pabaigai. Kuo puikiausiai jį galima žaisti ir su šeimos nariais. Žaidžiant jį, vaikus paprastai apima bendrumo jausmas, pozityvios emocijos ir smagi nuotaika. Ir, be abejo, lavėja kalbėjimo įgūdžiai, aktyvėja bei turtėja žodynas.

Vaikai ramiai vaikšto patalpoje. Vadovas ar vaikas pradeda žaidimą. Sutikęs pirmą pasitaikiusį grupės narį, maloniai spaudžia jam ranką ir sako – kaip smagu, kad susitikome, dovanoju tau… Daiktas, objektas, reiškinys, kurį dovanos žaidėjas, turi prasidėti pirmąja jo vardo raide. Pavyzdžiui, mano vardas yra Modesta, tad aš sakau – kaip smagu, kad susitikome, dovanoju tau magnetofoną. Tuomet dovaną „teikti“ turi tas, kuris ją ką tik gavo. Ir taip dovanojame, kol visi bus apdovanoti.

Galimas ir kitas žaidimo variantas, kai vaikai yra pažįstami iržino vieni kitų vardus. Galima dovanoti kažką, kas prasideda dovaną gaunančiojo pirmąja vardo raide. Pavyzdžiui, sutikau Akvilę ir sakau – kaip smagu, kad susitikome, dovanoju tau akinius.

Galite pagalvoti, kad sugalvoti vieną žodį iš reikiamos raidės – vieni juokai, tačiau praktika rodo, kad ir antrokams (be abejo, ne visiems) tenka netrumpam stabtelėti, palaužyti galvelę, pakratyti turimą žodžių „bagažą“. Tačiau žaidžiant grupėje, kiti vaikai skuba į pagalbą, siūlo galimus žodžius, tad žodžiai pilasi it iš gausybės rago. O būtent toks ir yra mūsų tikslas – aktyvinti, turtinti vaiko žodyną. Na ir dovanoti juk be galo smagu… kad ir kalbomis 🙂

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s