Sudarinėjam vasaros veiklų sąrašą

sarasas

Įrašai vis apie skaitymą, kalbėjimą, žodyno plėtimą, bet nieko nėra apie rašymą, ar ne? Kuo skubiausiai taisau šią klaidą. O ir vaikams ši užduotis turėtų patikti, nes rašyti reikės nedaug. Žinoma, ji patiks ir jums, nes skatins vaikus atlikti užsibrėžtus darbus, bet apie viską iš pradžių.

Ar dažnai sudarinėjate sąrašus? Pirkinių, reikalų, darbų? Aš tai darau nuolat. Tai mane disciplinuoja, leidžia lengviau planuoti laiką, nepamiršti svarbių reikalų ar neprisimenamų darbų. Ryte ar iš vakaro jį susidarai ir jau visą savo veiklą planuoji, dėlioji pagal jį. Arba reikalus dėlioji dienotvarkės tarpuose. Arba ir taip, ir taip. Arba dar kaip nors. Dabar žadu pasidaryti namuose tvarkytinų vietų sąrašą ir per atostogas kasdien kažką sutvarkyti.

Pasiūlymas vaikams. Tegu sudaro vasaros darbų – veiklų sąrašą. Visokios stovyklos, išvykos pas draugus ar atostogų prie jūros datos, manau, daugmaž jau suplanuotos. Tačiau vasara – ne tik malonumų, bet ir visokiausių reikalų bei atidėliotų darbų įgyvendinimo metas. Tegu sudaro šį darbų – veiklų sąrašą pats. Tuomet jį aptarkite. Pasiūlykite, ką galbūt dar reikėtų įtraukti. Priminkite seniai pasižadėtus, bet neįgyvendintus „projektus“ – gal kažką norėjo išmokti, gal kažkur nukeliauti, gal perskaityti knygą ar pažiūrėti filmą, gal žadėjo padėti seneliams ar dar bala žino ką.

Kabiname šį sąrašą vaiko kambaryje, nusistatome tam tikrus įgyvendinimo terminus ir „važiuojam“… O realų įgyvendinimą aptarti galima kas antrą savaitę, manau, pakaks. Atostogos pirmiausia 🙂

Vaikams labai patinka sudarinėti ir prekių sąrašus – ko reikia namams. Ir kilmininko mokysis kaskart. Galite pabandyti susidaryti ir savaitės meniu, taip pat sąrašas. Ir žodžiai sudėtingesni. Žodžiu, sąrašai yra gėris ir nauda. Tikiuosi, ir jums bus.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s