Himno dėlionė

lietuvos girlianda

Artėja graži šventė – Lietuvos valstybės diena, kurią minime liepos šeštąją – karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Vis kirba klausimas, kaip galima šią šventę švęsti su vaikais. Atsakymas paprastas – išties švęskite, tuomet ir vaikui ši diena bus ypatinga.

O švęsti galime visaip – pasigaminti trispalvę želė, išsikepti trispalvį tortą, keliauti po Lietuvą. Ir visgi svarbiausia – kalbėti, kalbėti, kalbėti. Ką mums patiems reiškia mūsų tėvynė, kodėl ji svarbi, kokia jos istorija, kuo ypatinga ši konkreti šventė. Papasakokite kokią nors savo patirtį, susijusią su Lietuva, Lietuvos šventėmis, šie pavyzdžiai paveikiausi ir vaikams įsimintiniausi.

Mes visuomet Lietuvai svarbiomis dienomis pasikabiname vaikų gamintą girliandą su Lietuvos užrašu. Turime ir vaikų gamintų vėliavėlių, kuriomis puošiame savo namus. Užtenka kelių atributų, ir namie jaučiama šventės atmosfera. Būtinai pabandykite.

O ką kalbiško – literatūriško galime nuveikti šią dieną? Ar jūsų vaikas tikrai moka Lietuvos himną? Jeigu nemoka – tiesiog mokomės. Pakabiname jį vaiko kambaryje. O jeigu vaikas jau moka arba daugmaž moka tekstą, galima jam skirti užduotį – žaidimą. Sukarpome himno tekstą ir duodame jį lyg dėlionę sudėlioti vaikui. Mažesniems vaikams tekstą karpome posmais, o didesniems – eilutėmis. Kita vertus, tai ir suaugusiam visai smagi užduotis (jeigu karpysime eilutėmis). Ši veikla smagi ir prasminga. Tokios linkiu ir Lietuvos valstybės dienos.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s