Smagus kalbinis žaidimas – būtinai pabandykit

pardaviau-pirkau

Senovinis žaidimas, puikiai tinkantis šiuolaikiniams vaikams. Būna daug juoko, sąmonių-nesąmonių, žodžių ant liežuvio galo. Žaidimas linksmas, o dar ir smegenys dirba. Ir kuo dažniau – tuo daugiau naujų-senų-įdomių-juokingų-aktyvių žodžių. O galimų žodžių variantų vaikai pasigalvoja ir ateičiai 🙂

AŠ, (VARDAS), VAŽIAVAU Į TURGŲ. PARDAVIAU (KĄ? KO?), PIRKAU (KĄ? KO?).

Po žodžio „aš“ vaikas pasako savo vardą. Kitoje sakinio dalyje jis turi sugalvoti, ką pardavė turguje ir ką jame pirko. Tik ta parduota, ir pirkta prekė turi prasidėti vaiko vardo pirmąja raide.

Pvz.: Aš, Modesta, važiavau į turgų. Pardaviau mašiną, pirkau meškerę.

Mažiukams galime leisti sakyti bet kokį žodį, nebūtinai daiktavardį, nebūtinai atitinkantį kontekstą, svarbiausia, kad jie apskritai suprastų, kas yra ta pirmoji raidė žodyje, gebėtų sugalvoti žodį iš reikiamos raidės. Vyresniems – reikalavimus keliame pagal poreikį, bet leiskite šiame žaidime vaikams sakyti ir „nesąmones“, juokingus dalykus (iš karto iškelkite sąlygą, kad žodžiai turi būti padorūs, tinkami), nes vaikams juoko ir smagumo labai reikia. Ypač, kai kalbame apie kalbą. Ji linksma, o ne tik rimta ir taisyklinga.

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s