Socialinis eksperimentas – nueikite su vaiku į biblioteką

knygos prie lovos

Ar esate dalyvavę socialiniame eksperimente? 🙂 Dabar jie labai populiarūs, tad raginu būtinai sudalyvauti. Ne raginu – kviečiu, prašau, maldauju, reikalauju. Tuos, kurie sako, kad jų vaikai neskaito arba skaito mažai. Arba neranda, ką skaityti. Pabandykit vieną kartą ir stebėkit, kas bus toliau.

Nueikite su vaiku į biblioteką. Artimiausią, šalia namų. Arba tolimesnę, bet jūsų pamėgtą, kaip jau jums patogiau ir geriau. Jeigu jūsų vaikas neturi skaitytojo pažymėjimo – būtinai užpildykite reikiamas anketas ir jį įsigykite. Kainuoja tikrai nedaug. Net ir šis veiksmas gali būti puiki atrakcija vaikui, kuri ugdys savarankiškumą, norą pačiam domėtis knygomis ir eiti į biblioteką. Vaikui turėti savo skaitytojo pažymėjimą yra svarbu. Patikėkit, žinau, ką sakau. Arba galite naudotis savuoju.

Bibliotekoje vaikui leiskite išsirinkti penkias knygas. Tas, kurios jam patinka. Bet tikrai pačiam, o ne jums. Keletą knygų, kurias vėliau skaitysite su vaiku vakarais, galite išrinkti ir jūs. Tas, kurios, jūsų nuomone, yra geros bei vertingos. Na, ir belieka stebėti, kas vyks toliau.

Jeigu jūsų vaikas negali ištisą dieną leisti prie kompiuterio ar kitų IT priemonių, jis tikrai vieną kitą kartą atsivers tas išsirinktas knygas. Galbūt net perskaitys. Gal tik pavartys. Bet kontaktas tikrai įvyks, nes jas jis pats išsirinko. Ir mažas mūšis jau laimėtas. Ir kuo daugiau knygų pavartys, paskaitys, perskaitys, tuo susidomėjimas augs. Formuosis teigiami skaitymo įgūdžiai.

Blogiausiu atveju, būsite sudalyvavę socialiniame eksperimente, kurio rezultatai – neigiami. Tik tiek. Bet išties ne neigiami, nes būsite praleidę šaunaus laiko su vaiku. Ir į biblioteką eiti drauge nė kiek ne prasčiau nei į kiną ar boulingą, ar ne?

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s