Stiklainyje slypinčios istorijos

istoriju stiklainis

Vaikų kūrybiškumą skatinti, aktyvinti galime įvairiausias būdais. Aš kviečiu vaikus kurti istorijas. Viens du – ir istorija. Vėliau jas galima gludinti, galima pamiršti, bet tai puikus būdas vaikui „įjungti“ savo kūrybiškumą ir suaktyvinti vaizduotės veiklą.

Jums reikės popieriaus lapelių ir stiklainio. Vaikai turi sugalvoti ir ant lapelio užrašyti veikėjo charakteristiką – glaustą veikėjo pristatymą – išvaizda, ką veikia, ką mėgsta. Visi lapeliai metami į stiklainį. Tuomet visi vaikai eina ir traukia iš stiklainio vieną lapelį bei kuria savo istoriją apie išsitrauktą veikėją. Tiesiog papasakoja savo istoriją.

Nieko nereikia reikalauti, riboti. Tegu pasakoja. Vienų istorija bus glausta, kitų – per ilga. Bet juk mes skirtingi. Ir tikiu, kad išgirdęs, jog ir kiti kartais neranda žodžių, arba, truputį pasimokęs iš kūrybingesnio, ir tas glausto-pasakojimo-autorius bus išsamesnis. Tvirtai tikiu. Kiekvienas žodis bei kiekviena papasakota istorija daro įtaką. Labai pamažu, bet pokyčiai vyksta. Smagus būdas būti kūrybingiems!

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s