Tegu kalėdinė kūryba liejasi laisvai

metam kauliuka

Artėja Kalėdos, tad ir užduočių norisi kalėdiškų. Siūlau linksmai mesti kauliukus ir kurti kalėdines istorijas. Į rašymą įtraukiamas ir netikėtumo momentas, vaikams taip patinkantis žaidimo elementas. Kiekvienas iškritęs skaičius turi savo reikšmę, tad kiekvienas kurs individualią, savo kalėdinę istoriją. Išmetęs vieną kartą, vaikas „gauna“ veikėją, išmetęs antrą – veiksmo laiką, trečią – veiksmo vietą, ir t.t. Galiausiai visus šiuos pasakojimo elementus jis turi apjungti ir sukurti vieną kalėdinę istoriją.

Šią užduotį išbandžiau su pradinukais, tad nepasakysiu, kad buvo labai lengva. Bet mes metėme keturis kartus, tad ir apjungti reikėjo daug ką. Galima rinktis tik vieną metimą, tada istoriją kurti bus daug paprasčiau. Jeigu kurti sekasi lengvai – galima mesti daugiau kartų. Jeigu apie kažkurį išmestą elementą kurti sunku – tegu jo atsisako. Kūryboje svarbiausia laisvė ir netikėtos mintys. Vaizduotė geriausiai veikia tuomet, kai sąlygos yra nepalankios, kai reikia ieškoti išeities iš, atrodo, sudėtingos situacijos.

Ir nebūtina šią užduotį atlikti raštu. Galima kurti žodžiu su mažesniais vaikais. Žodžiu kurti smagu ir su didesniais, jeigu norite greitesnio rezultato. Arba galima vaikams leisti piešti lakėdinę istoriją, o vėliau jie ją pristatytų žodžiu. Bet kokiu atveju – kūryba liesis, sakiniai dėliosis, mintys šokinės, pasakojimo elementai aiškės. 

Ir viskas priklauso ne nuo vaiko amžiaus, o nuo vaizduotės lakumo ir gebėjimo laisvai reikšti mintis. Kartais PUG’iukai (priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai) lengviau susidoroja su užduotimi, nes jiems nekyla vidinių barjerų. O didesni jau kažko gėdijasi, kažko vengia, prisibijo, bijo fantazuoti, klysti. Nuolat kartokite, kad kurdami jie turi visiškai išsivaduoti nuo vidinių suvaržymų ir ribų. Tegu kūryba liejasi laisvai. Ir lengva tikrai nebus. Bet jeigu kursite, kursite, kursite, kažkada prasiverš. Sėkmės!

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s