Kaip aš suprantu Lietuvos himną

himno iliustracija

Artėjant Lietuvos šimtmečiui, raginu aktyviau su vaikais kalbėti apie Tėvynę, jos simbolius, svarbiausius įvykius, žmones. Lietuvos himną su vaikais giedame, tačiau ar jie tikrai supranta žodžių, teksto prasmę? Galų gale, ar patys esame gerai įsiklausę, kas ten giedama, ką reiškia?

Artėjantis Lietuvos šimtmetis, manau, puiki proga atsigręžti į Lietuvos himną ir išsamiau jį paanalizuoti. Mano siūlymas – skaidyti Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“ posmais ir juos išsamiai analizuoti, aptarti. Tuomet – kiekvienam posmui piešti iliustraciją. Jeigu šią užduotį atlikinės didesni vaikai, galbūt norės parašyti kokią savo eilutę ar komentarą.

Suprasti himną mums padėjo ir knyga „Tautiška giesmė. Įdomybių knyga V. Kudirkos kūrinio motyvais“ (2016, leidykla „Tikra knyga“). Jos skaitymas, atidus iliustracijų analizavimas, padėjo vaikams įsivaizduoti, kaip jie gali suprasti himną, kaip gali ar nori jį iliustruoti. Ši knyga tapo sufleriu, kelrodžiu (šią knygą savo tinklaraštyje išsamiau aprašysiu kitą savaitę). Turėjau nuogąstavimų, kad vaikai ims kopijuoti knygą (buvo ir to), tačiau ir himno aptarimas, analizė atsispindėjo vaikų iliustracijose. Pavyzdžiui, kaip ir būdinga pradinukams, dauguma vaikų meilę Lietuvai iliustravo širdies piešiniu.

Man atrodo, kad šitaip išanalizavę, iliustravę Lietuvos himną, vaikai randa artimesnį ryšį su „Tautiška giesme“. Dabar, giedodami Lietuvos himną, galbūt jie prisimins ir savo asociacijas, tad ir santykis bus artimesnis. Juk giedant įsivaizduoti savo didvyrius, savo meilę Lietuvai yra daug smagiau nei tiesiog giedoti nesuprantant. Tad ir visiems mums linkiu atrasti bei pagilinti savąjį santykį su Lietuvos himnu!

Himno užduotis

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s