Pasakos SPA

Palangoje lankausi retai ir dažniausiai ne vasarą, tad gali būti, kad mano naujiena visiems jau seniai ne naujiena. Taip susiklostė, kad savaitgalį mėgavausi žiemišku Lietuvos pajūriu ir visai netyčia atradau Palangos pasakų parką. Ir šis atradimas kokiu trisdešimt procentų pagerino mano ir taip jau fantastinę išvyką. Kuo jis ypatingas? Šiuolaikiškas ir kūrybiškas. Įrengtas ir Palangos savivaldybės, ir privačių verslininkų iniciatyva bei lėšomis. Man atrodo, kad tokiu sutelktu būdu visi miestai galėtų sparčiai gražėti bei įdomėti.

Iš esmės tai – skulptūrų parkas. Interaktyvių skulptūrų, nes vaikai gali ir pasikarstyti, palandžioti, o kai kurias – tik pažiūrėti. Skulptūros – šiuolaikiškos ir, man atrodo, labai atliepiančios šiuolaikinio vaiko pasaulio supratimą. Kiekviena skulptūra iliustruoja, išreiškia kokią nors lietuvių liaudies pasaką – „Seku seku pasaką“, „Turėjo bobutė žilą oželį“, „Pupa“ ir t.t.

Dar labai svarbi detalė – šalia skulptūrų stovi stendai ar stovai (kaip pavadinsi – nepagadinsi), kuriuos paspaudus pasigirsta tos pasakos tekstas. Pasakas skaito Inga Valinskienė. Ir žinot, geresnės ramybės terapijos nesugalvosi. Pušynas, tyla, skulptūros ir tiesiog užburiančiai, aksominiu balsu skaitoma lietuvių liaudies pasaka. Ir muzikinis fonas toks harmoningas, puikiai derantis. Taip ir įsivaizduoju vasarą – atsigulam ant patiesalo su vaikais netoliese ir klausom. Pasakos spa, ne kitaip. Taip raminančiai veikia…

Ar tai begaliniškai didelė investicija? Manau, labiau puiki idėja, kuri šiuolaikiškai buvo įgyvendinta. Būtent tokių vietų vaikams labiausiai mūsų šalyje ir pasigendu. Kur sąlytis su kultūra būtų toks malonus, mielas ir betarpiškas. Vaikams artimas, juos turtinantis. Ir labai prasmingas. Labai.

IMG_20180211_121142.jpgIMG_20180211_121032.jpgIMG_20180211_120925.jpg

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s