Atradimas – Europos mitinių būtybių žemėlapis

zemelapis

Man labai patinka žemėlapiai. Ir negaliu nepasidalinti puikiu atradimu, kuris jau kabo mano darbe – Europos mitinių būtybių žemėlapiu. Smagiausia, kad šį žemėlapį parengė lietuviai – Vilniaus universiteto Kartografijos magistro studijų programos studentai, vadovaujami dr. Giedrės Beconytės. Ir šis projektas – unikalus.

Su vaikais kalbėjote apie švedę Gretą Thunberg, paskui – apie Švediją, bet nežinote, kokios mitinės būtybės minimos Švedijos tautosakoje? Keliaukit prie žemėlapio. Planuojate atostogas Turkijoje, bet norėtumėte kažką įdomesnio vaikams apie ją papasakoti? Keliaukite prie žemėlapio.

Kiekviena būtybė trumpai pristatoma – kur daugmaž gyvena ir kokia yra. Būtybių iliustracijos vaizdą sukonkretina, bet įsivaizdavimams vietos tikrai pakanka. Šis žemėlapis tikrai ne tik teikia informaciją apie būtybes, kurios pamažu pamirštamos, bet ir žadina vaizduotę. Absoliučiai. Ir vaikams, ir tėvams. Ir skatina ieškoti daugiau informacijos apie sužinotas būtybes.

Planuoju kelionę į Portugaliją. O ten galima sutikti Duendį – nykštuką, kuris kartais paklaidina žmones miške, o kartais padeda rasti kelią namo. Ir geranorišką Morą – jauną gražią laumę, kuri saugo pilis, tiltus, urvus, upes, malūnus ir lobius.

 

Parašykite komentarą

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s