Apie mane

18209640_849384871883446_131366784_o

Esu Modesta Jurgaitytė. Mėgstu skaityti, myliu knygas, tačiau mano santykis su literatūra ne tik mėgėjiškas. Baigiau lietuvių filologijos bakalaurą ir literatūrologijos magistrą. Studijų metais pagrindinis mano interesų žvilgsnis krypo į lietuvių poeziją, kadangi ir bakalauro, ir magistro darbus rašiau analizuodama poetės Nijolės Miliauskaitės poeziją.

Baigusi studijas dirbau žurnaliste, kalbos redaktore. Vėliau gimė vaikai ir šiame etape tiesiog užgriuvo vaikų literatūros skaitymo gausa. Paauginusi juos ir atlikusi dar kai kuriuos darbus, nusprendžiau, kad norėčiau grįžti mokytis, ir įstojau į doktorantūrą – toliau gilinti suvokimo apie lietuvių poeziją. Tačiau po metų supratau, kad jėgų šis mokslas iš manęs pareikalauja per daug, ir visų atžvilgiu sąžiningiausia būtų šių studijų netęsti.

Bet literatūros paleisti nesinorėjo. O ir vaikų skaitymo įpročiai, naujos ir senos vaikų knygelės, skaitymo skatinimo galimybės ir priemonės šiuo metu man ypač rūpi. Tad sugalvojau šį tinklaraštį, kuris, tikiuosi, bus įdomus ir naudingas. Skaitomas. Niekada nemaniau, kad kada nors ką nors rašysiu apie vaikų literatūrą. Bet še tau…